DogađajiVijesti

Održana promocija knjige ,,Nedovršena sonata”, autorke Miomirke Mire Saičić

U subotu, 27. jula, sa početkom u 20 časova, u izložbenom prostoru Polimskog muzeja, održana je promocija knjige ,,Nedovršena sonata”, autorke Miomirke Mire Saičić. O knjizi su govorili: Vidak Maslovarić, književnik, potpredsjednik Udruženja književnika Srbije, Majo Danilović, književnik, član Svjetske akademije pjesnika pri Organizaciji Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu, Snežana Milić, novinarka, i autorka. Moderatorka večeri je Gorica Ćulafić, urednica kulturno-umjetničkih programa u Centru za kulturu. U muzičkom dijelu nastupili su Danin Adrović i Ajla Adrović na klaviru.

Autorka knjige Miomirka Mira Saičić rođena je u Beranama, gdje je završila gimnaziju i muzičku školu. Studije TMF-a završila je u Beogradu, licencirani je profesor tehnike i tehnologije kao i predavač stručnog engleskog za tehniku i tehnologiju. Ona je multidisciplinarni umjetnik – poeta, pisac, slikar. Dobitnica je prestižne nagrade Japana za likovno dječije stvaralaštvo i nagrada: ,,Plava ptica”, ,,Bulka”, ,,Ohridski biser“. Nosilac je i prestižne nagrade ,,Prsten knjeginje Ljubice“, koju dodjeljuje Udruženje književnika Srbije i Ministarstvo kulture Republike Srbije za poeziju. Članica je Udruženja književnika Srbije.