Otvorena izložba slika ,,Radost susreta “, autora Đorđa Rašovića

U petak, 7.juna, u galeriji ,,Nikola i Uglješa Popović”, sa početkom u 20h,  otvorena je izložba slika ,,Radost susreta “, autora Đorđa Rašovića. Na otvaranju su govorili Violeta Folić, direktorica Polimskog muzeja, a izložbu je otvorio potpredsjednik opštine Berane Mladen Premović.
   Više o izložbi i autoru govorio je  Irvin Masličić, urednik likovnih programa u Centru za kulturu Berane, koji je između ostalog rekao: “Stasavajući kao slikar, upravo su basne determinisale njegovo motivsko opredeljenje.Kroz ovu drevnu književnu formu , gdje se životinjama pripisuju osobine ljudi i koje uvijek imaju jaku poruku i pouku, Đorđe nas uvodi u osmišljenu priču stavljajući je u kontekst aktuelnih društvenih i civilizacijskih tema koje oslikavaju duh i atmosferu ovog vremena.Sopstvenom  estetikom on uspostavlja vezu između ideje i predmeta.Kroz svoje maštovite ideje, različita kompoziciona i koloristička riješenja on nama, posmatračima pruža vizuelni užitak i zadržava nam fokus ne ostavljajući nas ravnodušne…”
   Đorđe Rašović je akademski slikar i član Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore. Rođen je 1987. godine u Podgorici. Završio je Fakultet likovnih umjetnosti na Cetinju, odsjek slikarstvo, 2010.god. i specijalističke studije na istom fakultetu 2011.god. u klasi prof. Dragana Karadžića. Učestvovao je na mnogim grupnim i samostalnim izložbama u svojoj zemlji i inostranstvu. Dobitnik je više značajnih nagrada. Živi i stvara u Podgorici.