DogađajiVijesti

Promovisan roman autorke Minje Marđonović

U ponedeljak, 13. maja, u galeriji ,,Nikola i Uglješa Popović”, održana je promocija romana ,,Jefimija, žena koja neće”, autorke Minje Marđonović. Istom je zvanično otvaren festival ,,Dani umjetnosti”, u organizaciji Opštine Berane, javnih ustanova Centar za kulturu i Polimski muzej i inicijatorke festivala Nađe Dabetić.

U uvodnom dijelu prisutne je pozdravio sekretar za kulturu, mlade i saradnju sa NVO Opštine Berane Nikola Urošević, koji je ujedno i otvorio festival.

Na promociji su pored autorke Minje Marđonović govorile Kristina Babić, pjesnikinja i Nađa Dabetić, muzička umjetnica. Moderatorka programa bila je Rebeka Čilović, pjesnikinja.

Minja Marđonović rođena je 1989. godine u Mostaru. Na Fakultetu političkih nauka, u Beogradu, diplomirala je politikologiju, a na Studijama roda masterirala kulturologiju kritikom Institucije braka iz perspektive slobodne ljubavi, oslanjajući se pritom na anarhističke eseje čuvene feministkinje dvadesetog veka — Eme Goldman. Doktorantkinja je kulturologije na matičnom fakultetu.